Як вибрати 3D окуляри
Завдяки стрімкому розвитку сучасних технологій, зокрема 3D зображень, більшість вже сьогодні мають телевізор з тривимірним зображенням. Однак це не межа, так як більшість телевізорів мають розміри 30”-50”. Для тих, хто бажає влаштувати справжній кінозал з тривимірним зображенням у себе вдома, існують спеціальні 3Dпроектори, котрі хоч і мають достатньо високу вартість, але при цьому дозволяють насолодитися справжнім 3Dзображенням. Для цього Вам потрібні 3Dокуляри. Зазвичай окуляри не входять в комплект проектора, а якщо і входять, то одна пара. Частіше за все цієї пари не вистачає на всю сім’ю, друзів та інших бажаючих долучитися до перегляду 3Dфільмів. Так виникає необхідність покупки нових окулярів, а разом з цим і багато спірних та незрозумілих моментів. Ми допоможемо Вам внести ясність в це питання.
Види 3Dпроекторів
На даний момент існують два види 3Dпроекторів:
- поляризаційний;
- DLP проектор.
Поляризаційний проектор оснащений двома об’єктивами, котрі транслюють зображення з різною поляризацією, або ще використовують два проектора. Однак для отримання правильного зображення такому проектору необхідне спеціальне полотно, на яке передається зображення. Саме воно дозволяє зберегти поляризацію, передаючи її глядачу. Таке полотно має бути виготовлено зі спеціального матеріалу. Воно здатне утримувати до 99% поляризаційного випромінювання.
Через високу вартість полотна такі проектори не користуються високим попитом серед звичайних користувачів. Як правило, вони використовуються в кінотеатрах. Поляризаційний проектор працює по пасивній технології тривимірного зображення. Це означає, що для того, щоб побачити 3Dефект вам знадобляться пасивні 3Dокуляри.
Такий 3Dпроектор з пасивними окулярами практично не використовується в домашніх умовах через високу вартість полотна і самого пристрою. Хоча при цьому окуляри коштують дешевше, ніж затворні.
Пасивні 3Dокуляри для проектора мають істотну перевагу над активними – від них практично не стомлюються очі. Звичайно, через поляризаційну плівку картинка стає трохи тьмянішою, однак це майже непомітно.
DLP – це відносно нова технологія в проектуванні зображення. Проектори DLPздатні передавати контрастну, чітку та яскраву картинку. Крім того вони здатні відображати фільми з великою кількістю кадрів (60 і більше). Це дозволяє їм відображати 3Dфільми по активній технології. Для цього проектори оснащені спеціальними інфрачервоними датчиками.
Такі проектори користуються широким попитом серед звичайних користувачів, які влаштовують домашні кінотеатри з 3Dзображенням. Звичайно, 3Dокуляри для DLPпроекторів мають більш високу вартість, ніж поляризаційні, так як працюють вони по затворній технології. Однак якщо врахувати загальну вартість, то така система являється більш вигідною.
При покупці окулярів варто пам’ятати, що вони мають відповідати моделі проектора. Іншими словами вони мають буди налаштовані на частоту інфрачервоного датчика проектора, щоб реагувати на сигнали. Сьогодні існують універсальні 3Dокуляри для проектора DLP. Це значно спрощує задачу пошуку необхідних 3Dокулярів.
Опираючись на багаторічний досвід роботи, без жодних сумнівів можемо порадити 3Dокуляри GetD. Наша компанія являється ексклюзивним дистриб’ютором окулярів GetD вже декілька років.Окуляри GetDGL410 та GL600 ми особисто перевіряли в роботі з такими проекторами як, VivitekH1185 та BenQW1070. Отримана 3Dкартинка нас дійсно вразила, об’ємна та динамічна. З чистим сумлінням радимо Вам 3D окуляри GetD.Окуляри сумісні з проекторами BenQ, Nec, Vivitek, Optoma, Sanyo, Aсer, Sony та іншими DLP Link 3D. Висококваліфіковані спеціалісти нашої компанії допоможуть Вам зробити правильний вибір. Окуляри завжди є на нашому складі в Києві, також Ви можете без жодних проблем перевірити обладнання перед покупкою у нашому офісі.
Принцип роботи активної технології 3Dзображення заклечається в тому, що на кожній лінзі окулярів маються спеціальні затвори, котрі здатні почергово закриватися і відкриватися з великою швидкістю. Частота закриття і відкриття затворів може досягати 150 Гц. Це означає, що кожна з лінз здатна відкритися і закритися 150 разів в секунду. Завдяки такій швидкості глядач не встигає усвідомити, що щось відбувається. Однак очі отримують різну картинку. Далі мозок обробляє обидва зображення і об’єднує їх в одну об’ємну картинку.
Недолік такої технології полягає в тому, що через мерехтіння затворок зображення трохи темніє.Крім того, хоча людина і не бачить мерехтіння, воно все ж несе негативний вплив. Вже через 10 хвилин перегляду фільму в таких окулярах людина може відчути дискомфорт, стому очей та головну біль. Однак більшість швидко звикає до таких окулярів і вже через деякий час практично нічого не відчувають.
Враховуючи все сказане вище вибирати 3Dокуляри для проектора необхідно в залежності від типу самого проектора. Тобто якщо використовується поляризаційний проектор з двома об’єктивами, то Вам потрібні пасивні окуляри. А якщо ви використовуєте DLPпроектор, то будуть потрібні затворні 3Dокуляри.
Яку б технологію Ви не обрали, сучасне обладнання дозволяє досягти 3Dефектів достатньо високої якості. Однак при виборі самого проектора варто враховувати всі плюси і мінуси, а також вартість додаткових елементів для відображення повноцінного 3Dзображення. Спеціалісті нашої компанії з задоволенням допоможуть Вам у цьому питанні.
Що обрати акумулятор чи батарею?
Обравши 3Dокуляри з вбудованим акумулятором, Ви позбудетеся необхідності регулярно замінювати елемент живлення. Як правило, одного заряду батареї вистачає на 30-40 годин перегляду – це 10-20 повнометражних фільмів, після яких Вам необхідно підключити окуляри до зарядного пристрою на 2-3 години. Всі сучасні моделі активних 3Dокулярів з акумулятором обладнані роз’ємами mini- або microUSB, що дозволяє легко заряджати їх від комп’ютера.
Якщо Ви обираєте декілька пар окулярів, котрі будуть використовуватися одночасно – придивіться до моделей, котрі підтримують безпровідну зарядку. Так Ви позбавитеся необхідності тримати під рукою декілька зарядних пристроїв або вільних USBпортів: просто покладіть всі окуляри на спеціальний зарядний ковбик і через декілька годин Ваші 3Dокуляри знову готові до роботи.
Важлива перевага активних 3Dокулярів зі змінною батареєю – довго тривалість автономної роботи: одна батарейка забезпечить Вам від 50 до 200 годин перегляду. Крім того, окуляри з батареями, як правило, трохи легші від акумуляторних – 30 грамів проти 40.
Дитячі окуляри чи дорослі?
Якщо серед глядачів вашого домашнього 3Dкінотеатру є діти, варто підібрати для них спеціальні дитячі 3Dокуляри. Легші та компактніші звичайних, такі окуляри будуть зручні для найменших, а строгі вимоги до якості, з урахуванням котрих вони розробляються, гарантують: юні глядачі не відчують жодних неприємних відчуттів. Також, варто відмітити, що дитячі окуляри мають спеціальний дизайн, який обов’язково сподобається Вашим дітям. Прикладом цього є дитячі 3 Dокуляри GetDGL600