В наш час інтерактивна панель – невід’ємна частина шкільних класів, університетських аудиторій та офісних конференц-зал. Така панель дозволяє не лише пасивно споглядати за матеріалами уроку чи вмістом презентації, а й взаємодіяти з ними в реальному часі: анотувати, малювати, звертатись до онлайн-джерел тощо. Очевидно, що інтерактивний екран – це не простий телевізор або монітор, тому й програмне забезпечення, яке такий пристрій вимагає, виходить за межі базового інтерфейсу для побутової техніки. Інтерактивні панелі обладнані повноцінними операційними системами і на практиці являють собою сучасні комп’ютери. Так само, як й інший невід’ємний в сучасному житті, але набагато менший за розмірами пристрій – звичний нам смартфон. На цьому спільності не завершуються: операційні системи Android (скорочено ОС Android) надзвичайно популярні не лише на наших кишенькових друзях, а й на інтерактивних дисплеях.
|
Але різні моделі мають різні версії попередньо встановлених на них систем Android. То якому зеленому роботу надати перевагу, старому перевіреному, наприклад, встановленому на панелі Vestel Android 7, чи його молодшому брату, такому як Android 13 на інтерактивному екрані від BenQ? Щоб допомогти відповісти на це питання, давайте ознайомимось з перевагами та недоліками обох варіантів в різних аспектах.
Інтерактивна панель Vestel IFD65TH752/3 Android 7 |
Інтерактивна панель BenQ RM6504 Android 13 |
Стабільність роботи
Загалом новіші версії операційної системи будуть краще оптимізовані та більш ефективні, тобто працюватимуть швидше та стабільніше. Але ця оптимізація розрахована на відповідне нове “залізо”, вона покликана розкрити потенціал найсучасніших екранів на ринку. Також трапляються поодинокі випадки, коли останнє оновлення містить критичні помилки або вади. В той же час більш старі версії нерідко краще підходять для обладнання попередніх поколінь, яке просто не “витягує” сучасне програмне забезпечення. Окрім цього, застарілі версії зазвичай позбавлені критичних помилок, які могли б повністю паралізувати систему, оскільки розробники мали достатньо часу на їхнє виправлення протягом тривалого життя такої версії.
Доступні застосунки Для повноцінного функціонування інтерактивної панелі мало лише стабільної операційної системи. Інтерактивні можливості панелей потребують застосунків, які ці можливості використовуватимуть. Нові застосунки або нові версії вже існуючих зазвичай розробляються для останніх версії Android і на більш застарілих можуть працювати гірше або навіть не підтримуватись взагалі. Проте з іншого боку застарілі застосунки, особливо ті, для яких оновлення вже не виходять, навпаки ризикують не працювати на новій ОС. Тому перед вибором інтерактивної панелі обов’язково вирішіть, які застосунки ви плануєте використовувати, і з’ясуйте їхні системні вимоги. |
Додаткові функції З часом розробники додають до нових версій операційних систем більше функцій та можливостей. Звісно, навіть відносно застарілі ОС мають все необхідне для повсякденної роботи, але якщо вас цікавлять певні зручності та дрібні “фічі” - зверніть увагу на їхню наявність у версії Android інтерактивного екрана, придбання якого ви розглядаєте. Наприклад, Android 13 у порівнянні зі “старшими братами” має темний режим інтерфейсу, збереження ярликів видалених застосунків для їхнього можливого швидкого встановлення, а також функцію захисту інформації про ваше місцерозташування. Якщо ж такі додаткові функції вам не потрібні і ви, навпаки, прагнете простоти – сміливо обирайте модель з новою “операційкою”. |
Енергоефективність
Нові версії ОС Android зроблять вашу інтерактивну панель більш потужною та багатофункціональною, але інколи за це доведеться заплатити в прямому сенсі слова: така панель споживатиме більше електроенергії. Тому пам’ятайте про такий можливий невеликий “податок”.
Cумісність з пристроями у вашому середовищі Розбіжності у версіях можуть стати перешкодою не лише для роботи з певними застосунками, а й іншими пристроями у мережі. Тобто для школи або офісу, в якому переважна частина принтерів, комп’ютерів, серверів та іншого обладнання належать до минулих поколінь, с великою вірогідністю давніша версія Android забезпечить кращу стабільність та знизить ризики несумісності між обладнанням. Водночас, якщо ваші технічні засоби недавно оновлювались, новий Android ідеально впишеться в таке осучаснене середовище і не порушить його синергію. |
Безпека
Питання безпеки менш актуальне для інтерактивних дисплеїв, ніж для смартфонів, але все ж згадаємо і про це. Нові версії мають менше вразливостей і більш стійкі до кібер-загроз. Навряд чи шкільна чи офісна інтерактивна дошка стане ціллю хакерської атаки або завантаженого з мережі вірусу, але якщо для вас є пріоритетом безпека даних та захист доступу, враховуйте цей аспект.
То який Android обираєте Ви?
Як ви могли переконатись, вибір версії Android інтерактивної панелі залежить від багатьох чинників, індивідуальних для ваших обставин. Сподіваємось, тепер ви маєте краще розуміння того, що саме потрібно врахувати при такому виборі, і можете самі зробити висновок щодо того, чи варто обирати екран з новою операційною системи, чи, навпаки, слід звернути увагу на моделі з більш давніми версіями Android. І якщо такий вибір вже зроблено, ознайомитись з асортиментом інтерактивних дисплеїв, що мають потрібне програмне забезпечення, можна у нашому магазині.